O mnie Biografia – Leszek Kawa
Pochodzę z małej miejscowości Lubycza Królewska w południowo-wschodniej części Polski 50 km za Zamościem w stronę granicy z Ukrainą. Po liceum przyjechałem na studia do Warszawy i zostałem do dzisiaj. Z zawodu jestem strażakiem – ukończyłem Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie (obecnie Akademia Pożarnicza). Podtrzymałem tradycję rodzinną, dziadek i ojciec byli strażakami ochotnikami, ja przeszedłem na zawodowstwo. Zawsze chciałem pomagać innym.
Joga
Na studiach na drugim roku w 1992 roku zacząłem ćwiczyć jogę. Znalazłem to czego szukałem i tak mi zostało – ćwiczę do dzisiaj.
Joga dała mi odwagę do czynienia zmian w swoim życiu. Byłem z natury nieśmiałym człowiekiem, pełnym lęków. Stopniowo nabierałem odwagi. Po ukończeniu studiów i dwóch latach pracy w straży postanowiłem odejść i znalazłem zatrudnienie w dwóch firmach reklamowych oraz dwóch komputerowych. W każdej z nich zbierałem doświadczenia, robiłem to co mnie interesowało, ale nie czułem, że to jest to co chcę robić do końca życia.
Nadal jednak interesuję się tym i w wolnych chwilach projektuję strony internetowe oparte na CMS-ach joomli i wordpresie. Potrafię sam złożyć komputer czy go serwisować.
Cały czas ćwiczyłem jogę i po około dwóch latach praktyki zacząłem równolegle z pracą w straży i potem w firmach uczyć jogi u mojego pierwszego nauczyciela. Na początku miałem jedne albo dwa zajęcia w tygodniu. Potem pracowałem na cały etat. Po sześciu latach w 2000 roku usamodzielniłem się i otworzyłem własną szkołę jogi: Omśrodek Hatha Jogi. Prowadzą ją razem z żoną Iwoną do dzisiaj.
Klawiterapia
Interesuję się klawiterapią, czyli metodą refleksologii wywodzącą się z akupunktury. Opracowała ją dr psychologii Ferdynand Barbasiewicz. Wykorzystuje się w niej patyki do grilla albo specjalne klawiki-gwoździe i naciska nimi określone punkty na ciele bez przerywania ciągłości skóry.
Góry
Uwielbiam góry i wyjeżdżamy jak tylko możemy 🙂
Morsowanie
Od kilku lat oddajemy się morsowaniu. W 2024 roku rozpoczęliśmy też kursy z jogą i morsowaniem.
Szybowce
Innym marzeniem, które spełniłem jest latanie szybowcem. W wieku 16 lat zapisałem się na szkolenie szybowcowe. Nie uzyskałem jednak zgody rodziców i szkolenie przerwałem. Wróciłem do niego w 2013 roku najpierw w Przasnyszu, krótko potem przeniosłem się do Aeroklubu Warszawskiego. Po 4 latach trudnego szkolenia z uwagi na brak czasu udało mi się uzyskać licencję szybowcową. W trakcie szkolenia dowiedziałem się, że jest Sebastian Kawa – najbardziej utytułowany pilot szybowcowy na świecie – zdobył szesnaście złotych medali mistrzostw Świata i Europy.