Ponad chmurami zawsze świeci słońce

Ścieżki rozwoju siebie

„Ponad chmurami zawsze świeci słońce”

Ścieżki rozwoju siebie są bardzo różne. Trawiłeś na stronę, gdzie dzielę się swoimi doświadczeniami w wyborze ścieżki doskonalenia siebie oraz kariery. Jak zarabiać w internecie, jak dbać o siebie, co robić, aby być mniej zestresowanym?

Pierwszy krok w kierunku zmiany siebie, to zrozumienie, że ciągle się zmieniamy i to od nas zależy kierunek tej zmiany.  Jest takie powiedzenie, że „jesteś tym kim myślisz, że jesteś„.  Pamiętanie o tym pomoże Ci przeczekać trudniejsze chwile, które będą się pojawiać. Zmiana swojego myślenia i idących za tym czynów wymaga pracy nad sobą. Trzeba wybrać najpierw kierunek pracy, cel jaki się chce osiągnąć i go zapisać, a potem krok za krokiem realizować w codziennej rutynie. Nie bój się marzyć, a będziesz robił to co jest Twoją pasją.

1# Zarabiaj w internecie

Jeśli czytasz te słowa, to masz dostęp do bilionów ludzi z dostępem do internetu na całym świecie. Musisz tylko zdecydować na czym się znasz, co jest Twoją pasją, a w dłuższym okresie zaczniesz na tym zarabiać. Będziesz pracował w domu albo z laptopem czy tabletem gdziekolwiek z dostępem do internetu nawet na wakacjach i wtedy, gdy będziesz miał na to ochotę.

Pamiętaj o czterech rzeczach:

  1. Każdy może osiągnąć sukces. Jest masa ludzi do których możesz dotrzeć ze swoją pasją. Według prognoz w 2017 roku będzie 3,75 bilionów ludzi z dostępem do internetu.
  2. Na początku wszytko jest zagmatwane i trzeba się sporo nauczyć – wiedza to podstawa. Ja przez tydzień przeglądałem różne strony o zarabianiu w sieci i szukałem tej, która by mi odpowiadała. Znalazłem w końcu ten portal – WealthyAffilate.com w skrócie WA. Jeśli znasz angielski w stopniu podstawowym i wybierzesz ten portal, to możesz krok po kroku wszystkiego się nauczyć. Nie musisz na początku nic płacić – możesz go przetestować przez 7 dni w pełnej funkcjonalności całkowicie za darmo. Wystarczy się zarejestrować. Wchodząc tam w 10 lekcjach dowiesz się jak to się robi.  Ponadto jest w nim skupiona wielka 800 000 i bardzo pomocna społeczność ludzi odpowiadających na Twoje pytania, dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem z zarabiania w internecie. Masz też do dyspozycji narzędzia: założysz tam stronę lub bloga automatycznie w 30 sekund w kilku kliknięciach  w WordPressie – jednym z najpopularniejszych programów do budowania stron CMS czyli Content Management System. Jest on używane przez około 40% ludzi publikujących swoje strony albo blogi w internecie.

W skrócie wygląda to tak: (1) określ swoje zainteresowania -> (2) stwórz stronę -> (3) uzyskaj rankingi w wyszukiwarkach google, bing, yahoo, facebooku  – w ten sposób przyciągnij ludzi i zwiększaj liczbę  odwiedzin na swojej stronie -> (4) zacznij zarabiać np. w programach partnerskich. Jest ich tysiące polskich i zagranicznych. Na przykład Amazon ma 488 milionów produktów i możesz zarabiać prowizję kierując do niego ludzi. Możesz umieszczać na swojej stronie płatne reklamy np. Google ads.

  1. Nie musisz się na tym znać. Nie musisz mieć założonej działalności.
  2. Sukces nie jest z natury jednym wydarzeniem.Oznacza, że jeśli zaczniesz wykonywać po kolei opisane kroki, to w dłuższym czasie osiągniesz sukces.

Zacznij działać teraz – zarejestruj się w WA

2# Dbaj o siebie

Samochód daleko nie pojedzie jeśli nie będziemy uzupełniać paliwa oraz go sprzątać, przeglądać i naprawiać. Tak jest i z nami tyle, że jesteśmy o wiele bardziej skomplikowanymi maszynami. Filarami zdrowia i równowagi są:

  1. aktywność fizyczna – ćwicz co najmniej dwa razy w tygodniu w zależności od rodzaju ćwiczeń. Jeśli wolisz aktywniejsze ćwiczenia to biegaj, pływaj, jeździj na rowerze, chodź na siłownię, wspinaj się. Jeśli preferujesz spokojniejszą aktywność, to spaceruj, ćwicz jogę w działającej długo i sprawdzonej szkole, jeśli jesteś z Warszawy to możesz w naszej (;-) lub online.
  2. odżywianie – zrównoważone i zróżnicowane. Ogólnie jedz wszystkiego po trochu. Nie przejadaj się, nie jedz na noc. Pomyśl o lżejszej diecie np. wegetariańskiej (ja jestem od 1992 roku).  Pij wodę – letnią rano szklankę lub dwie z solą albo cytryną. Uzupełniaj dietę o dobrej jakości suplementy. Raz w roku oczyść wątrobę.
  3. sen powinien być nie zaburzony hałasami czy światłem. Spij tyle godzin ile potrzebujesz, jeśli możesz kładź się wcześniej. Najlepszy sen jest jeszcze przed północą. Jak się wyśpisz, to rano zajmij się tą pracą, która wymaga Twojego największego skupienia.
  4.  inspiracje – spotykaj się z ciekawymi i odnoszącymi sukces ludźmi albo czytaj ich historie. Zazwyczaj na początku nie są usłane różami. Czytaj inspirujące książki, poradniki rozwoju i artykuły.

3# Zbuduj marketing poleceń

Ścieżki rozwoju siebie mogą bać naprawdę wielorakie. Zdecyduj się na coś i dąż do mistrzostwa w Twojej wymarzonej. Jeśli dzielisz się z rodziną i znajomymi informacjami o fajnych rzeczach, to możesz też na tym zarabiać. Jest wiele firm i programów, które to umożliwiają. Zamiast kupować niektóre rzeczy w sklepie możesz je zamawiać bezpośrednio od producenta. Wtedy nie płacisz za pośredników, reklamę, koszty utrzymania sklepów, pensje pracowników itd. Ocenia się, że jest to około 70% całego kosztu końcowego produktu.

Jeśli powiesz komuś o takim sposobie, ta osoba coś kupi, to otrzymujesz prowizję.  Możesz to robić na małą skalę dla rodziny i najbliższych znajomych albo zbudować zespół. Najlepsze są programy w których nie musisz nic kupować, aby dalej to odsprzedawać innym. Tylko kierujesz innych do strony producenta i on wysyła towar bezpośrednio do osoby zainteresowanej. Jedna rada – nie bądź nachalny i nie staraj się sprzedawać, bo tylko zrazisz do siebie znajomych. Raczej słuchaj o potrzebach innych, pytaj czego oczekują i informuj i korzyściach dla nich ze stosowania produktów, których sam używasz.

Niech to będzie wyzwanie długofalowe. Jeśli ci się uda, to uniezależnisz się od pracy na etacie czy firmie i nikt nie będzie Cię mógł zwolnić. Firmy czasem tną koszty i zwalniają nawet oddanych i długo pracujących pracowników. Będziesz mógł pracować głównie w domu tak jak w 1#  i wtedy gdy będziesz miał na to ochotę. Możesz z tego uczynić dodatkowe albo nawet jedyne źródło zarobków. Jeśli jesteś zainteresowany tym sposobem, to wyślij mi wiadomość.

Życzę Ci powodzenia. Będę bardzo rad jeśli umieścisz komentarz i podzielisz się swoimi uwagami.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *